1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
  2. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane: o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież I klasy gimnazjum, później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W czwartek po roratach proszę młodzież z Lubiczka i Okręgu do ubrania choinek w kościele.
  5. W piątek od godz. 8.00 sprzątanie kościoła. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców Woli Gręboszowskiej od P. Plebańczyków do P. Bigos Felisa i Zofii.
  6. Kto jeszcze nie wziął opłatków od pana Organisty na stół wigilijny to bardzo proszę.
  7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  8. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24.00. Przed Pasterką zapraszam Was o godz. 23.30 na montaż słowno-muzyczny naszej młodzieży i dzieci. Ofiara na tacę z Pasterki przeznaczone będą jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
  9.  W przyszłą niedzielę, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, i 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennikaMsze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.
  10. W święta składka na potrzeby parafii.
  11. Ofiarę na elewację kościoła złożyli:
    z Kars – pewna rodzina,
    z Woli Gręboszowskiej – Kramarscy,
    z Ujścia Jezuickiego – pewna rodzina,
  12. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m. In. historię młodego męża, który najpierw pytał, za jakie grzechy coś takiego przytrafiło się jego rodzinie, a teraz zapisał się do Żywego Różańca i zachęca do tego inne młode małżeństwa. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny” z obrazkiem na zakończenie małogościowych Rorat.
  13. Bardzo proszę młodzież o spokojne przeżycie wieczora wigilijnego i uszanowania cudzej własności.
  14. Solenizantom i jubilatom przekazuję najserdeczniejsze życzenia.
  15.  Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    Władysław Biedak - l. 59 z Ujścia Jezuickiego
    Józef Obartuch - l. 82 z Woli Gręboszowskiej

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...