1. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
  2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. o godz. 18.00 i nowenna do MB Gręboszowskiej, a po nowennie spotkanie DSM.
  5. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – Msza Święte w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii. Gorąco zachęcam parafian i gości do uczestnictwa w Eucharystii.
  6. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w sam pierwszy piątek: rano – pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu – od godz. 16.30. Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej służy chorym w niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych proszę o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej chorych oczekujących na wizytę.
  7. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy św. O adoracje proszę mieszkańców Biskupic.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek i wiele ciekawych artykułów, które należy przeczytać.
  9. Bóg zapłać Władysławowi Wytrwałowi z USA, Justynie i Bartłomiejowi za ofiarę na potrzeby parafii i 26 rodziną z Woli Żelichowskiej za ofiarę na Panów Grabarza i Kościelnego.
  10. W USA odeszła do Pana + Stanisława Sęk   74  pochodząca z Woli Żelichowskiej. Pogrzeb w najbliższym czasie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...