1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”
  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły i przedszkola o godz.8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne msza św. o godz. 18.00.
  5. Od czwartku rozpocznie się odpust w Odporyszowie. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  6. W piątek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 8.00 i 18.00.
  7. "Maryja wychowawczynią pokoleń" to hasło zbliżającego się VII Tygodnia Wychowania. Wszystkich nauczycieli i wychowawców serdecznie zapraszam w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 8 września (piątek) na Mszę św. i konferencję, którą wygłosi ks. dr Robert Dytko - diecezjalny Duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00, w kościele w Niecieczy.
  8. W sobotę o godz. 10.30 udamy się na pielgrzymkę pieszą do Odporyszowa, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcam do udziału DSM, ministrantów, lektorów, młodzież gimnazjalną i wszystkich parafian. Obowiązkowo udział bierze młodzież klasy III gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Każdy z nas ma za co dziękować i coś polecać Matce Bożej.
  9. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m. in. niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą, o reformie szkolnictwa, o tym, że amerykańskie kopalnie wracają do życia.
  10. Bóg zapłać za złożoną ofiarę 2500 zł. na poszkodowanych przez wichury w Polsce.
    Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Stefanii i Piotrowi Szczypta z USA oraz Lidii i Rafałowi Siekierskim.