1. Dziś niedziela Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o umiejętne korzystanie z internetu, telewizji, prasy, radia i filmu.
  2. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  3. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, Patrona młodzieży; w środę – świętych Andrzeja, Pawła i ich Towarzyszy, męczenników koreańskich; w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę i w sobotę – św. Ojca Pio, kapłana.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. W przyszła niedzielę (24. września) w wielu parafiach naszej diecezji, także i u nas, odbędzie się akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy: „Zatrzymaj aborcję”. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. – Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. – Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. – Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów
    pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. – Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL, zabierzmy więc ze sobą Dowody Osobiste.
  6. Składka z przyszłej niedzieli – ostatniej września – przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  7. Przewodnik grup pielgrzymkowych: 9 i 10., ks. Jacek Janiczek, zaprasza uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę do Dąbrowy Tarnowskiej na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24. września. – O godz. 16.00 będzie Msza Święta w Nowym Kościele; po Mszy Świętej wspólne spotkanie w Auli Domu Parafialnego.
  8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. o najnowszym wywiadzie z papieżem Franciszkiem, o kandydatce na ołtarze
    Stefanii Łąckiej. O akcji „Zatrzymaj aborcję”. Jest nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci. Jest też Kalendarz Rolniczy w cenie 21 zł.
  9. 15 X w całej diecezji odbędą się wybory do Rad Parafialnych. Mija ich pięcio - letnia kadencja. Bardzo proszę do pierwszej niedzieli października zgłaszać kandydatów z poszczególnych wiosek.