1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny.
  2. W środę różaniec o godz. 16.30 który poprowadzi AK naszej parafii, później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  5. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego jednak w samotności czekają na powrót małżonka. O tym, że pijaństwo jest ukryta formą satanizmu. Jest też Kalendarz Rolniczy.
  6. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
  7. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ubranie kościoła w kwiaty.
  8. Przypominam, że 15 X w całej diecezji odbędą się wybory do Rad Parafialnych.
  9. Mija ich pięcio - letnia kadencja. Bardzo proszę do pierwszej niedzieli października zgłaszać kandydatów z poszczególnych wiosek.