1. Dzisiaj, już po raz 17., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.
  2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 16.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!
  3. Bardzo proszę sołtysów i radnych parafialnych o zorganizowanie jak co roku zbiórki darów na Seminarium Duchowne w Tarnowie we wtorek na godz. 9.00.
  4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Św. Jana Pawła II.
  5. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  6. W sobotę po nabożeństwie różańcowym spotkanie ministrantów i lektorów, i DSM.
  7. Wypominki listopadowe i roczne z czytelnie wpisanymi nazwiskami można już składać w kancelarii lub zakrystii. Proszę napisać przed którą Mszą św. mamy się modlić w niedzielę.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m. in. co mają zrobić rodzice, gdy ich dzieci omijają kościół szerokim łukiem? Walczyć? Dyskutować? Przeczekać? Jak się odmawia różaniec zaufania ks. Dolindo.
  9. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za liczne uczestnictwo na wczorajszym Różańcu do Granic.
  10. Wszystkim nauczycielom, parownikom oświaty, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
  11. Za tydzień odbędą się wybory do Rady parafialnej. Z tych, których zgłosiliście do Rady weszli z Lubiczka – Edward Grabiec, z Gręboszowa – Stanisław Niemczura, z Okręgu – Krzysztof Kochanek, z Ujścia Jezuickiego – Władysław Deszcz, z Biskupic – Mariusz Kaczówka, z Zawierzbia – Jakub Sobota, z Kars – Jan Kowal. Z Woli Gręboszowskiej – Jan Koziara, Zbigniew Gruchała i Andrzej Łoboda. Mieszkańcy z Woli Gręboszowskiej wybiorą jednego z trzech kandydatów. Lista będzie przygotowana w kościele i po Mszy św. będą głosować.
  12. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
    + Helena Wytrwał  - l.89 z Okręgu
    + Stanisław Dąbroś - l. 82 z Biskupic, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00.
    Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...