1. Dziś słowo Boże do nas głosi diakon Daniel Syjud.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.
  3. W środę, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, będziemy modlić się za lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00, w sobotę o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
  5. W sobotę po nabożeństwie różańcowym spotkanie DSM.
  6. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
  8. Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m. in. w dni święte zamknięte, Polacy najlepiej odczytali fatimskie orędzie.
  10. Ofiarę na potrzeby parafii złożyli: Halina Bury z USA, Zofia i Sławomir Żmuda z USA, Danuta i Wojmir Gawlik z Ujścia Jezuickiego.
  11. Mieszkańcy Woli Gręboszowskiej głosują na kandydata do Rady Parafialnej. Przez znak „X” przy kandydacie Jan Koziara lub Zbigniew Gruchała.