1. Rozpoczynamy okres Adwentu czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją pomogą nam Msze św. roratnie, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00. Zachęcam do gorliwej i pobożnej modlitwy w naszym kościele wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami. Pamiętajmy także o wielkodusznych postanowieniach adwentowych, tak aby przez pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty i modlitwę oraz uczynki miłosierne uczynione bliźnim jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Od dziś w naszej parafii będziemy rozprowadzali wigilijne świece jako dar pomocy najbiedniejszym dzieciom cena 5 zł.
  3. 8 grudnia w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na Msze św. wieczorną zapraszam wszystkie dzieci klas III na poświęcenie medalików. O godz. 12.00 Godzina Łaski, modlitwa o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 15.00.
  5. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
  6. Pan Organista będzie rozprowadzał dziś pod kościołem pobłogosławione przez kapłana opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety ? Jest też nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci, a w „Małym Gościu” jest lampion roratni do samodzielnego złożenia.
  8. Bóg zapłać P. Brożką z Gręboszowa i P. Kowynią z Woli Gręboszowskiej za ofiarę na potrzeby parafii.