1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.
  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi AK naszej parafii, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Po nowennie spotkanie na plebanii.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W pierwszy piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek rano przed Mszą św. i po południu od godz. 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Gręboszowa. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  6. W I piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież klasy II, III gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. Scholę zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 14.30.
  8. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszam na spotkanie mikołajkowe liturgiczną służbę ołtarza: ministrantów i lektorów, scholę – w sobotę o godz.16.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  10. Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki pobłogosławione przez kapłana jak w roku ubiegłym pod kościołem ze względów zdrowotnych. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  11. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragnę zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.
  12. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego którym przeczytamy m. in. o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież Franciszek, dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć? W „Małym Gościu Niedzielnym” bezpłatny lampion roratni do złożenia przez dzieci z rodzicami.
  13.  Bardzo proszę o posprzątanie cmentarz i wzięcie chryzantem do domu.
  14. Ofiarę na potrzeby złożyli rodzina z Kars, z Woli Żelichowskiej i Dąbrowy Tarnowskiej.
  15.  Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
    + Władysława Dąbroś - l. 80 z Kars
     Polećmy ją miłosierdziu Bożemu...