1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe. Serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 17.00, w sobotę o godz. 16.00, a niedzielę o godz. 15.00. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszam również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.
  3. W środę różaniec poprowadzi nasza AK.
  4. W czwartek w czasie Mszy św. zostaną przyjęci nowinowi członkowie do Szkolnego Koła Caritas.
  5. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę.
  6. Wypominki listopadowe i roczne za zmarłych przyjmuję w kancelarii parafialnej i zakrystii po każdej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii.
  8. Przypominam o zachowanie porządku przy sprzątaniu cmentarza.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać m. in. o naprotechnologia, o ludziach, którzy bez pieniędzy zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę, o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci.
  10.  Została wybrana Rada Parafialna. Każda wioska ma swojego przedstawiciela.
  11. Z Biskupic jest nim – Mariusz Kaczówka, z Gręboszowa – Stanisław Niemczura, z Kars – Jan Kowal, z Lubiczka – Edward Grabiec, z Okręgu – Krzysztof Kochanek, z Ujścia Jezuickiego – Władysław Deszcz, z Woli Gręboszowskiej – Jan Koziara, z Zawierzbia – Jakub Sobota. Do Rady Ekonomicznej weszli Bogdan Bigos, Stanisław Rumas, Ryszard Bugajski.