1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
  2. W poniedziałek spowiedź od godz. 15.00. Będzie czterech kapłanów gorąco zachęcam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do spowiedzi, przed Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem.
  3. Różaniec w tym tygodniu o godz. 16.30.
  4. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 ze specjalnym kazaniem i procesja z modlitwą różańcową na cmentarz. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  5. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w godz. 8.00, 10.30 i 17.00.
  6. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu.
  7. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  9. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się do chorych, a po południu o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa, którą poprowadzą Róże Żywego Różańca z Woli Gręboszowskiej.
  10. Od przyszłej niedzieli Msze św. w niedzielę będą o godz. 8.00, 10.30, i 12.00 nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Do starego porządku wrócimy 11 II 2018r.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu w Ujściu Jezuickim.
  12. Pod cmentarzem będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  13. Zapraszam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. dlaczego nie trzeba się bać umierania, kiedy śmierć jest dobra? Est też w środku obrazek z modlitwą. W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” nasze pociechy przeczytają o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona, jak narysować portret?
  14.  Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Tadeusz Wdowiak - l. 90 z Ujścia Jezuickiego, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...