1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
  2. Dziś Msza św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00. Popołudniu o godz. 14.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu w Ujściu Jezuickim.
  3. Wczoraj gościliśmy panią ambasador Chorwacji w Polsce Andrea Bekić i przedstawicieli władz stolicy Chorwacji Zagrzebia.
  4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Do środy o godz. 16.30 różaniec i wypominki za zmarłych.
  5. W sobotę, 11 listopada, przypadnie 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny i o wyniesienie Stefanii Łąckiej na ołtarze o godz. 10.00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.
  6. Zapraszam do wzięcia „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora, o dobrej chrześcijańskiej modlitwie.
  7. Jest nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam warto poczytać.
  8. Bardzo dziękuje Panu Janowi Pyrczakowi i całej rodzinie za piękne przygotowanie cmentarza na uroczystość Wszystkich Świętych. Zechciejmy wynosić wszystkie śmieci na miejsce do tego przeznaczone.
  9. Bóg zapłać za ofiar na potrzeby parafii P. Sobotą z Biskupic i pewnej osobie.