1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.
  2. W środę o godz. 16.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.
  3. Zachęcam do zakupienia: „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. o świętym Józefie, ideale mocnego mężczyzny, o prześladowaniach chrześcijan, o pomniku Jana Pawła II z krzyżem komu przeszkadza.