Aktualności z 2018 r.

Gromadzi dziś nas tu w kościele miłość do św. Jana Pawła II. Spotykamy się na modlitewnym czuwaniu z okazji zbliżającej się rocznicy jego urodzin. To rok szczególny bo w tym roku przypada 40 – sta rocznica jego wyboru na stolicę piotrową. Minęła 13 rocznica jego śmierci. On był u nas 14 XI 1971 r. i z nami pozostał. Jest z nami w tym co pozostawił i w naszych sercach. Co roku młodzież z naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przypomina nam jego nauczanie. Bóg zapłać Panu Dyrektorowi Jerzemu Misterce i Panią Annie Potępa i Annie Dębińskiej, które pomagają nam to spotkanie ze świętym Janem Pawłem II przeżyć jak najpiękniej, dzieciom i młodzieży. Święty Janie Pawle II czuwaj nad nami, naszymi rodzinami i bądź przy nas i wspieraj w pielgrzymce wiary do nieba. Wierzę, że na obłokach nieba spogląda na nas i cieszy się, że prowadzi nas do Boga i Matki Najświętszej naszej najlepszej Matki.

25 marca 2018 w Niedzielę Palmową odbył się konkurs w parafii na największą i najpiękniejszą palmę. Konkurs odbył się po Mszy św. na zakończenie rekolekcji, które prowadził ks. Kazimierz Trybuła. Msza św. i konkurs zgromadził dużo dzieci z rodzicami. Rodzice i dzieci wykazali się wielkim talentem w przygotowaniu palm.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęli: Piotr i Szymon Nowak,
Drugie: Patrycja i Kamil Grabiec,
Trzecie: Maria, Andrzej, Bartłomiej Garbarz, Basia i Antoni Adamczyk

Maj jest miesiącem szczególnie Ważnym dla dzieci oraz rodziców trzecich klas. 3 maja 2018 r. dzieci trzeciej klasy przystąpiły do Pierwszej Komunii św., nazywanej także pierwszym pełnym uczestnictwem w Eucharystii.

27 stycznia 2018 r. w Gręboszowie w sali GOK-u odbył się dekanalny opłatek Akcji Katolickiej. Wszystkich zebranych przywitał na wstępie prezes Akcji Katolickiej naszej parafii pan Tadeusz Adamczyk. Później swój program bożonarodzeniowy przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. maj Henryka Sucharskiego w Gręboszowie. Następnie Dekanalny Duszpasterz Akcji Katolickiej ks. proboszcz mgr Jan Król z Żelichowa poprowadził modlitwę, złożył wszystkim piękne życzenia i wszyscy nawzajem składali sobie życzenia. Całość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem.