A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)

27 stycznia 2018 r. w Gręboszowie w sali GOK-u odbył się dekanalny opłatek Akcji Katolickiej. Wszystkich zebranych przywitał na wstępie prezes Akcji Katolickiej naszej parafii pan Tadeusz Adamczyk. Później swój program bożonarodzeniowy przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. maj Henryka Sucharskiego w Gręboszowie. Następnie Dekanalny Duszpasterz Akcji Katolickiej ks. proboszcz mgr Jan Król z Żelichowa poprowadził modlitwę, złożył wszystkim piękne życzenia i wszyscy nawzajem składali sobie życzenia. Całość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem.

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.