A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)

Maj jest miesiącem szczególnie Ważnym dla dzieci oraz rodziców trzecich klas. 3 maja 2018 r. dzieci trzeciej klasy przystąpiły do Pierwszej Komunii św., nazywanej także pierwszym pełnym uczestnictwem w Eucharystii.

W naszej parafii do I Komunii św. przystąpili:

1. Dyjak Julia
  2.  Gaweł Gabriel
  3.  Klucz Krzysztof
  4.  Marcinkowski Szymon
  5.  Misiaszek Krzysztof
  6.  Miodowska Magdalena
  7.  Nagórzański Szymon
  8.  Trybulska Anna
  9.  Zielińska Natalia
  10. Ciepiela Adrian
  11. Koziara Izabela
  12. Magiera Amelia
  13. Maliga Kacper 14.Smolik Sebastian 15.Sobota Wiktor 16.Surowiec Szymon 17.Szczepańska Kinga
  14.  Węgiel Nadia
  15. Zbierzkowska Angela
  16. Twardzik Emilia

„To jest wielka łaska, ale też wielkie zadanie. Wasze zadanie jest następujące: zawsze kochać Pana Jezusa, mieć dobre i czyste serce i jak najczęściej zapraszać, aby On przez Komunię św. was zamieszkał. I nigdy nie czyńcie tego, co jest złe. To czasami może być trudne. Pamiętajcie jednak, że Pan Jezus was kocha i pragnie, abyście i wy kochały Go ze wszystkich sił” - słowa św. Jana Pawła II.

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.