Aktualności z 2010 r.

Nie jest tajemnicą, że nasza parafialna świątynia z roku na rok staje się coraz piękniejsza. Przepięknie przystrojone żywe choinki, piękna szopka, obok niej zadziwione, przyglądające się dzieci. Takie "małe Betlejem", które tak wiele radości i ciepła wnosi do naszych serc...

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby w naszej świątyni było tak pięknie.

Zobacz fotogalerię 

phoca_thumb_l_zdsc03231pasterka_34"Żeby Ci nie było zimno, ogrzeję Cię swoim sercem.
Żeby Ci nie było smutno, rozweselę Cię śpiewem.
Żeby Ci nie było ciemno, rozjaśnię stajenkę światłem mojej wiary.
Żeby Ci było dobrze, utulę Cię i ukołyszę swoją miłością."

24 grudnia przed pasterką dzieci i młodzież przygotowali montaż słowno - muzyczny, który jeszcze bardziej podkreślił, jak cudownym okresem jest czas narodzin Maleńkiej Miłości, która zbawia świat.

Było nam również bardzo miło gościć ks. dr Jerzego Zonia i ks. dr Ryszarda Banacha.

Ks. dr Jerzy Zoń przewodniczył naszej pasterce, wygłosił piękne kazanie.
W czasie Mszy Św. polecaliśmy wszystkich parafian z kraju i z zagranicy, jak również Stowarzyszenie Parafii Gręboszów z

Chicago, które to w tym roku obchodziło 30-lecie powstania.  Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy 2011 Rok wniosą miłość, radość i pokój w życie Wasze i Waszych rodzin w kraju, jak również poza jego granicami, w życie tych wszystkich których kochamy, którzy są daleko od nas ciałem, ale są w naszych sercach.Niech Wasze domy ogrzeje ciepły uśmiech i wzajemna życzliwość, a w oczach Waszych niech zabłyśnie najpiękniejsza z gwiazd: Gwiazda Betlejemska.

Bo tak jak:

Droga potrzebuje celu,
Radość  -  uśmiechu,
Nadzieja  -  spełnienia,
Tak moja MIŁOŚĆ nie może istnieć,
bez TWEGO NARODZENIA.

Zobacz fotogalerię

 

101_0290"Jeśli człowiek chce,
to znajdzie czas dla najbliższych.
Jeśli człowiek chce,
to od razu stanie się milszy i lepszy.
Jeśli człowiek chce,
to świąteczny nastrój może mieć
nie tylko od święta.
Jeśli człowiek chce...
to może."

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna.
To w te dni, zapatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia. „Puste miejsca przy stole” przypominają nam o nieuchronności przemijania, przywołują obrazy ukochanych z którymi śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, a których już nie ma wśród nas… Boże Narodzenie łączy w sobie radość zmartwychwstania i ból rozłąki. Dlatego też Święta te przezywamy tak silnie i tak dużo znaczą one dla każdego z nas.

W dzień Bożego Narodzenia gościliśmy ks. prof. Adama Solaka, który wygłosił do nas kazanie.

Zobacz fotogalerię 


1326 XII podczas Mszy Św. o godz. 12:00 odbyło się rozesłanie czterech grup kolędniczych. Dzieci miały piękne stroje, które odzwierciedlały rolę każdego z nich. To dzięki ich chęciom i ich dobrym serduszkom każdy z nas miał szansę złożyć nawet najdrobniejszą ofiarę, a tym samym pomóc potrzebującym dzieciom z krajów misyjnych. Przyjęcie kolędujących dzieci do naszych domów było znakiem, że chcemy uczestniczyć w misyjnym dziele Kościoła. Dzięki ich kolędowaniu misjonarze z naszej diecezji  będą mogli zrealizować 16 zaplanowanych projektów misyjnych.

zIMG_3187„Mikołaju, Mikołaju
Witaj w naszym pięknym kraju
Chętnie Cię ugościmy
I do domu zaprosimy

Na prezenty Twe czekamy
I radości ukrywamy
Każdy drobiazg bardzo cieszy
Gdy dostają te dary od Ciebie dzieci”

Dnia 04.12.2010r. Dziewczęca Służba Maryjna, ministranci  i lektorzy, jak również pozostałe  dzieci i starsi spotkali się ze Świętym Mikołajem, który zmęczony trudami podróży przybył do nas prosto z Laponii z workami pełnymi pięknych prezentów.
Święty Mikołaj miał dwóch pomocników – naszych przedszkolaków: Pawła Kaczówkę i Bartka Garbarza, którzy dzielnie się spisali pomagając Mikołajowi.
Jak miło było widzieć te uśmiechnięte buźki rozradowanych dzieci… Dzieci, które przez cały rok starały się być grzeczne, żeby móc dostać prezenty.
Po wręczeniu paczek nic tak pięknie nie zakończyło spotkania, jak zrobienie pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Niestety, Święty nie mógł u nas długo gościć, ponieważ czekali na Niego inni. Mówił, że wybiera się właśnie do wszystkich naszych rodzin, przyjaciół i znajomych w USA, którym to również przekazujemy mikołajkowe pozdrowienia.  ;-)

Kochany Mikołaju – DZIĘKUJEMY!

Zobacz fotogalerię
IMG_3141„Jestem jako jeden z tych dziesięciu trędowatych, którzy zabiegli Ci drogę. Chcę, żebyś mnie oczyścił, żeby raz jeszcze dokonał się Adwent w moim sercu, żeby się dokonał do końca”.
(bp Jan Pietraszko)

Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. Zgodnie z tradycją pragniemy w tym czasie wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Pana, który jest światłością świata. Pomocą  dla nas będą codzienne Roraty, przez które wraz z Matką Bożą będziemy się przygotowywać na przeżywanie tajemnicy Bożego Wcielenia.   W czasie adwentu dzieci, młodzież, starsi chętnie uczestniczą we mszy świętej roratniej. Dzieci przynoszą serduszka pełne dobrych uczynków jak również lampiony z którymi uczestniczą w procesji. Przez nasze dobre postanowienia adwentowe, dobre uczynki, udział we mszy świętej roratniej staramy się jak najlepiej przygotować na przyjście Zbawiciela.

Zobacz fotogalerię

IMG_5910Dnia 11 listopada 2010r. uroczyście zebraliśmy się pod Pomnikiem Grunwaldu w 600 –rocznicę zwycięskiej bitwy z Krzyżakami i w 100- rocznicę powstania pomnika na ziemi gręboszowskiej.

Maria Konopnicka – „Ojczyzna”

„Ojczyzna moja - to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­