Aktualności z 2011 r.

jaselka_186 stycznia, w święto Trzech Króli przed Mszą Świętą o godz. 10.30 mogliśmy oglądać piękne jasełka w wykonaniu uczniów kl. I-III  Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem pani Sabiny Kuta i Beaty Brożek. Dzieci przebrane za Maryję i Józefa, Trzech Króli, aniołów, krakowiaków, pastuszków, śmierć i diabła, z radością przekazały to, co wydarzyło się ponad 2000 lat temu. Ich piękny śpiew zachęcał do jeszcze aktywniejszego słuchania. Wszyscy cieszyli się z występu młodych artystów, o czym świadczyły gromkie brawa.


 

rozeslanie_13Ktoś miłowany tu przyjdzie -
dobre obejmą nas ręce
I będą nasze uśmiechy
srebrnym błękitem dziecięce.

Wszystko się ku nam przybliży
i w zachwyceniu ukaże
Dawno zgubione radości,
imiona nasze i twarze.


bn_01Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. To czas, który przeżywamy tak silnie i który tak wiele znaczy dla każdego z nas. W te właśnie dni tak magiczna jest moc miłości, gdy dzielimy ją wśród ludzi wokół nas. Dzielimy się białym, cieniutkim opłatkiem, śpiewamy kolędy, jak również przypominamy sobie o nieuchronności przemijania, o tych których już nie ma, a którzy kiedyś byli wśród nas. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i miłości, ale pamiętajmy, że to właśnie w sercach ukryte są najlepsze prezenty. 

pasterka_05„Bo tylko jedna jest noc w takiej bieli,
kiedy do okien sfruwają anieli,
by się nowiną radosną podzielić,
byśmy wiedzieli…
Że kiedy płynie kolęda nad światem
i spada śniegu cieniutki opłatek
i dary niosą do szopy królowie
rodzi się Człowiek…
Bo tylko jedna jest noc w takiej bieli!”

DSC07418Z wiarą w wieczne życie
Z nadzieją, że słyszycie
Z miłości, ze byliście Tacy !

Tobie Majorze rodacy
Składamy należną cześć.
Pamięci znak
Za to, że żyłeś tak.

Że ukochałeś Boga.
Żeś bohaterem był.
Że nie wiedziałeś, co trwoga,
Walczyłeś ile sił
Do ostatka...
Że przekazałeś młodzieży:
„Zwycięży ten, kto uwierzy”.

A Tobie Księże Dziekanie
Jakiż hołd... dziękowanie?
Za Twoje serce jak zagon żyzny
Stokrotny wydał plon:

Miłości Boga i Ojczyzny –
Jak On!
Boś Mu to piękno ukazał
Tu u Bożego Ołtarza.

A teraz prosimy Was Obu
Bądźcie nam światłem
Spoza grobu...

"Droga do nieba prowadzi przez wypełnianie codziennych
obowiązków na ziemi."

Po Mszy św. popołudniowej w dniu Wszystkich Świętych z modlitwą na ustach udaliśmy się na cmentarz, aby polecać naszych drogich zmarłych miłosierdziu Bożemu. W procesji wzięli udział ks.prałat Ryszard Banach, ks.dr Edward Kabat i ks. Proboszcz oraz liczni wierni. W modlitwie różańcowej polecaliśmy wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu jak również wszystkich oczekujących zmartwychwstania. Na zakończenie procesji ks. Proboszcz Wiesław  poświęcił odnowioną bramę cmentarza i ogrodzenie. Bardzo wielu parafian z różnych zakątków kraju i z zagranicy brało udział w tych modlitwach, dzięki którym możemy przyczynić się do tego, by wejście naszych bliskich zmarłych do domu Ojca nastąpiło jak najszybciej. 
Wierzymy także, że przebywający w czyśćcu, odwdzięczając się za nasze modlitwy, mogą nam wypraszać wiele łask u Boga - mogą modlić się za swoich orędowników.

IMG_8383Dzień 15 sierpnia był w naszej parafii dniem wyjątkowym, bowiem obchodziliśmy odpust parafialny ku czci  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej.
Uroczysta suma odbyła się o godz.11:00, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prałat Adam Mardeusz - były wikariusz gręboszowski.
Ks. Prałat 40-ci lat temu przygotowywał poświęcenie tablic pamiątkowych ku czci ks. Piotra Halaka i mjr Henryka Sucharskiego przez metropolitę krakowskiego ks. kardynała Karola Wojtyłę. W swoim kazaniu wspominał tę piękną uroczystość i zachęcał do pójścia drogą Maryi.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­