DSC02367Tego dnia w całym kraju, jak również w naszej parafii obchodziliśmy święto Bożego Ciała.
Wielu z nas nie wyobraża sobie tego dnia bez udziału w procesji. Oczywiście w połączeniu z udziałem w Eucharystii. Przyjmujemy Jezusa i głosimy Go na drogach i ulicach. To połączenie wiary i tradycji. Najpierw wiary, gdyż trzeba zacząć od źródła.

Tradycją naszej Parafii jest procesja do czterech ołtarzy, które w tym roku przygotowały następujące wioski: Karsy, Okręg, Wola Gręboszowska, Zawierzbie.Ołtarzom towarzyszyły piękne bukiety kwiatów, obrazy i wspaniałe hasła:

 

- „Pan kiedyś stanął nad brzegiem”
- „Eucharystia pokarmem wszystkich”
- „Oto skarb Kościoła, serce świata”
- „Eucharystia, wzmacnia w nas wolę świadczenia Miłości”.

Pozwólmy, aby zostało to w naszych sercach i wzrastało owocem naszej wiary.

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­