DSC03038-BN„A nadzieja znów wstąpi w nas.
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu (…)
Że gdziekolwiek są - dobrze im jest,
Bo są z nami choć w innej postaci. (…)
Że odeszli po to by żyć,
I tym razem będą żyć wiecznie.”

Boże Narodzenie – okres, którym okazujemy sobie wzajemnie wiele uczucia i troski. Widząc uśmiechnięte twarze naszych bliskich czujemy się potrzebni, odkrywamy to, co dotąd było nieosiągalne.  Myślimy również o naszych bliskich, których zabrakło przy wigilijnym stole, których mile wspominamy i o których będziemy pamiętać zawsze.

Kościół nasz tego roku wyglądał olśniewająco dzięki pięknie ubranym choinkom, stroikom oraz szopce, która przyciągała wzrok nie tylko wielu parafian, ale i gości odwiedzających swoje rodzinne strony, swoje rodziny.

Jak co roku pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki , w naszym kościele miał miejsce montaż słowno - muzyczny przedstawiony przez dzieci i młodzież naszej parafii.
W święto św. Szczepana podczas Mszy św. o godzinie 12:00 odbyło się rozesłanie grup kolędników misyjnych.  Dzięki nim  nasza wspólnota będzie mogła pomoc najbardziej potrzebującym.

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­