DSC06776

Imieniny najczęściej odnoszą się do ludzi. W przypadku kościołów i parafii jest jednak podobnie. Każda wspólnota parafialna ma swojego patrona, któremu powierza swoje zadania. W naszej parafii patronką jest św. Anna. Co roku powierzamy Bogu naszą parafię poprzez wstawiennictwo św. Anny.

 

W dzień odpustu parafialnego uroczysta Msza Św. była sprawowana o godz. 11:00.

Było wielu gości z kraju i za granicy, wśród nich księża z naszego dekanatu oraz poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej. Mszy Świętej przewodniczył Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. mgr Piotr Grzanka, który także wygłosił kazanie nawiązując do Roku Wiary, który przeżywamy i dając świadectwo swej wiary..

Serdecznie dziękujemy Dziewczęcej Służbie Maryjnej za uświetnienie tej uroczystości, jak również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz za udział w odpuście parafialnym. Niech św. Anna dalej towarzyszy nam i wspiera w przeróżnych obowiązkach i zadaniach.

 

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­