Aktualności z 2017 r.

W tym roku już po raz 25 w naszej diecezji wyruszyli na misyjne kolędowanie kolędnicy misyjni. Dzielili się z nami radością narodzin Zbawcy świata Jezusa Chrystusa. Kolędnicy przychodzą, żeby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich – również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie.

W naszej parafii 26 grudnia 2017 roku wyruszyło z kolędą misyjną cztery grupy. Bardzo dziękujemy za życzliwe i pełne dobroci przyjęcia ich do swych domów i wspólne z nimi kolędowanie.

"Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów..., On po prostu pokazał jak należy miłosierdzie czynić. Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb."

Jan Paweł II

W niedzielę 28 maja 2017 r.  w Gręboszowie obchodziliśmy  Gminny Dzień Strażaka w Gminie Gręboszów. W tym dniu, jak ostatnio co roku  strażacy naszej Gminy stają przed ołtarzem w naszym parafialnym kościele, aby tutaj – niejako u źródeł – szukać pomocy Bożej i siły do dalszej, wytrwałej służby.

Jubileusz  50 lecia kapłaństwa ks. Prałata Ryszarda Banacha odbył się w dniu odpustu Parafialnego 15 sierpnia  2017 r. na Wniebowzięcie NMP. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Jubilat Prałat Ryszard Banach, a kazanie wygłosił ks. Infułat Adam Kokoszka. Razem z Jubilatem sumę odprawiali koledzy księdza Jubilata i zaproszeni księża.  Mszę św. poprzedził krótki program dzieci i młodzieży ku czci kapłaństwa, a później ksiądz Jubilat odebrał życzenia od poszczególnych grup parafialnych, swoich rodaków z Kars i zaproszonych gości.

18 maja w dniu Urodzin Wielkiego naszego Rodaka św. Jana Pawła II dzieci, młodzież Zespołu Szkół w Gręboszowie razem ze swoimi wychowawcami, dyrekcją przedstawiła program słowno – muzyczny.  Na koniec dzieci złożyły też życzenia wszystkim mamą z okazji zbliżającego się dnia Mamy i wręczyły serduszka.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­