A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)

"Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów..., On po prostu pokazał jak należy miłosierdzie czynić. Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb."

Jan Paweł II

IW czwartek 26 października 2017 r. w kościele parafialnym w Gręboszowie, Szkolne Koło Caritas, działające w naszej szkole, powiększyło się o siedemnastu nowych członków. Ochotnicy o wielkich sercach zastąpili tegorocznych absolwentów, którzy zakończyli edukację w naszej szkoły. Nowi członkowie uczestniczyli w Mszy Świętej oraz włączyli się w modlitwę różańcową. Na zakończenie uroczystości, z rąk asystenta kościelnego Szkolnego Koła Caritas ks. Wiesława Babiarza, 9 uczniów z klasy V, 1 z klasy VII, 3 z klasy II Gim. oraz 4 z klasy III Gim., otrzymali legitymacje wolontariusza SKC. Do tego wydarzenia kandydaci przygotowywali się przez rok, uczestnicząc w działalności Koła.

Nowo przyjęci:

1. Dawid Misiaszek
  2. Jakub Marek
  3. Bartłomiej Szczepański
  4. Wiktoria Owsikowska
  5. Paulina Trela
  6. Nikodem Sobota
  7. Paweł Marcinkowski
  8. Gabriela Woźniak
  9. Natalia Mastalerz
  10. Łukasz Boroń
  11. Natalia Wdowiak
  12. Aneta Koziara
  13. Wiktoria Klucz
  14. Michał Dziubla
  15. Jakub Szczepański
  16. Damian Marek
  17. Dominik Koziara

Nowym członkom SKC życzymy, aby byli jak Święty Brat Albert, który porzucił sławę i karierę, aby dawać się innym.

„Dawanie siebie” jest zachętą również dla nas, abyśmy podjęli codzienny trud, cichą ofiarę ze swojego czasu i sił, byśmy umniejszali siebie w służbie bliźnim i byli, jak mówił sam Brat Albert, „dobrzy jak chleb, który dla każdego leży na stole”.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.