1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
 2. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Po Mszy św. spotkanie DSM, ministrantów i lektorów obowiązkowe.
 3. W czwartek od. godz. 8.00 sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Ujścia Jezuickiego od P. Wdowiaków do P. Bolesława Gruchała.
 4. W piątek od godz. 16.30 spowiedź przed odpustem. Będzie 4 kapłanów. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi szczególnie młodzież, dzieci.
 5. W piątek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Jest to nasz Odpust parafialny. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15.00. Naszemu odpustowi przewodniczył będzie ks. mgr Robert Filipowicz proboszcz z Zaczarnia. Dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz.11.00. Proszę na sumę odpustową dzieci do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, młodzież do niesienia figur. Chciejmy się wszyscy włączyć aktywnie w przeżycie odpustu parafialnego. Proszę braci strażaków z całej parafii do niesienia feretronów i baldachimu. Składa w odpust przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 6. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
 7. Zachęcam do czytania Goście Niedzielnego w którym możemy przeczytać m. in. przez cały czas odczuwałem przy sobie opiekę archanioła Michała – mówi Marek Kamiński, polarnik i podróżnik, który ostatnio odbył pielgrzymkę pieszą z Kalingradu do Sntiago de Compostela.
 8. 25 sierpnia z naszej parafii można wyjechać na pielgrzymkę do Częstochowy i uczestniczyć w wejściu tarnowskiej pieszej pielgrzymki. Zapisy w sklepie u P. Michała Misiaszka.
 9. Bóg zapłać Leokadii i Jerzemu Bigos, Marcie Szczypta za ofiarę na potrzeby parafii.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności
  + Maria Grabiec l.87 z Lubiczka,
  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­