1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.
 2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszę się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcam do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Mogą należeć do tych róż mężczyźni, ojcowie, młodzież. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych róż odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po prymarii.
 4. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele – o godz. 15.00.
 5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej Gręboszowskiej połączymy z nabożeństwem różańcowym, który poprowadzi I klasa gimnazjum.
 6. W piątek przypada I rocznica peregrynacji kopii cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii apostołów Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II w naszej parafii. Zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w modlitwie różańcowej i odnowieniu swoich postanowień.
 7. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „ Jan Paweł II – patron rodziny”. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie poświęcony przez kapelana powiatowego straży pożarnej ks. Dziekana Zygmunta Warzechę samochód ratownictwa technicznego, który zostanie przekazany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka - Kamysza oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - generała Andrzeja Mroza dla jednostki OSP w Ujściu Jezuickim. Serdecznie zapraszam parafian do wspólnej modlitwy w intencji braci strażaków.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m.in. o synodzie biskupów poświęconemu rodzinie. W środku są kartki na wypominki. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny”. Są chlebki Miłosierdzia i kalendarze rodzinne.
 10.  Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na potrzeby parafii.
 11. W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Maria Łoś z Tarnowa, pogrzeb w środę o godz. 13.00 polećmy ją miłosierdziu Bożemu:
  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­