1. Dziś – miejsce trzydziestej niedzieli w ciągu roku zajmuje uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego czyli dnia, w którym ten budynek został wyłączony z użytku świeckiego a przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach, a są nimi: dziękczynienie i odpowiedzialność. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w 1651 roku. Konsekrowano ją w roku 1675, a więc 340 lat temu.
  2. W poniedziałek po Mszy św. odbędzie się przyjęcie nowych członków do Szkolnego Koła Caritas, którzy później poprowadzą różaniec. Gorąco zapraszam rodziców tych dzieci i całe Szkolne Koło Caritas.
  3. W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Różaniec poprowadzi Akcja Katolicka naszej parafii, a po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
  4. Spowiedź w piątek od godz. 15.30. Będzie czterech kapłanów gorąco zachęcam dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do spowiedzi.
  5. W piątek o godz. 17.00 spotkanie DSM.
  6. W sobotę o godz. 15.00 – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczę na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. W sobotę po nabożeństwie różańcowym spotkanie lektorów i ministrantów.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 ze specjalnym kazaniem i procesja z modlitwą różańcową na cmentarz. Starajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć, aby modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, lecz również za wszystkich innych wierzących, którzy tej modlitwy potrzebują. W tym dniu od godziny 12.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
  9. Pod cmentarzem w uroczystość Wszystkich Świętych będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  10. Zapraszam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. co wydarzyło się na synodzie w Rzymie. Ciekawe artykuły, które warto przeczytać.
  11. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby parafii Grażynie i Marianowi Piwowarczyk z USA.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­