1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi składanymi do puszek pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.
  2. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.
  3. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. U nas o godz. 10.00 Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny i o wyniesienie Stefanii Łąckiej na ołtarze. Później procesja różańcowa na cmentarz. Wszystkich parafian gorąco zapraszam. Po południu o godz. 15.00 różaniec na cmentarzu w Ujściu Jezuickim.
  4. Za tydzień – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Składka na tacę będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży.
  5. Zachęcam do zakupienia i czytania : „Gościa Niedzielnego” możemy w nim przeczytać m. in. co wiemy o rodzicach polskich prezydentów, o bł. Karolinie Kózkównie, która nie przestaje dziwić.
  6. Bóg zapłać Józefie Świętek, Barbarze Rojek, osobie ze USA za ofiarę na elewację kościoła. Józefie Świętek za ofiarę na prace na cmentarzu.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­