1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
  2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.
  3. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi AK naszej parafii, później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W piątek o godz. 17.30 spotkanie ministrantów i lektorów.
  5. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie DSM.
  6. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.
  7. Od przyszłej niedzieli Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki pobłogosławione przez kapłana jak w roku ubiegłym pod kościołem ze względów zdrowotnych. Złóżmy przy tej okazji panu organiście naszą ofiarę w kopertach i podpiszmy. Pamiętajmy przy tej okazji, że ofiarę, którą składamy jest wynagrodzeniem jego pracy przez cały rok w naszym kościele.
  8. Zachęcam do czytania: „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2016 z papieżem Franciszkiem. W „Małym Gościu Niedzielnym” płyta CD, jedenaście wyjątkowych piosenek. Jest też „Żyjmy Ewangelią”.
  9. Bóg zapłać Elżbiecie Świętek z Lubiczka za ofiarę na elewację kościoła.
  10. Wczoraj w Żabnie otrzymali błogosławieństwo i zostali włączeni do grona lektorów następujący ministranci naszej parafii: Kamil Grabiec, Jakub Szczepański, Dominik Koziara, Grzegorz Januś, Damian Marek.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­