1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane: o godz. 17.00, a w czwartek o godz. 7.00.
 2. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: spowiedź święta przed świętami jutro od godz. 13.30 do 15.00 i od 15.30 do 17.00.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie z Radą Parafialną na plebanii.
 4. We wtorek po roratach spotkanie DSM.
 5. W środę od godz. 8.00 sprzątanie kościoła. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców Biskupic.
 6. W środę o godz. 18.00 po Mszy św. w Domu Św. Anny młodzież i dzieci naszej parafii przedstawią jasełka. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 7. Kto jeszcze nie wziął opłatków od pana Organisty na stół wigilijny to bardzo proszę.
 8. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 9. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24.00. Przed Pasterką zapraszam Was o godz. 23.30 na montaż słowno-muzyczny naszej młodzieży i dzieci. Ofiara na tacę z Pasterki przeznaczone będą jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
 10. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika i w niedzielę Świętej Rodziny Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.30 i 12.00.
 11. W święta składka na potrzeby parafii.
 12. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 13. Bóg zapłać za ofiarę na elewację kościoła Marii i Stanisławowi Niemczura z Gręboszowa, Bogusławie i Piotrowi Kozik z Dąbrowy Tarnowskiej, Marcie, Arturowi, Piotrowi Szczypta z Chicago i pewnej rodzinie z USA.
 14. Składam też podziękowanie jednej rodzinie, która ofiarowała piękny ornat wyszyty przez siostry karmelitanki na okres Bożego Narodzenia.
 15. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy dodatek specjalny – z modlitwą przy wigilijnym stole i z Modlitwą Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Rozmowę z premier Beatą Szydło. Jest to podwójny numer dlatego cena 7 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny” i „Żyjmy Ewangelią”.
 16. Bardzo proszę młodzież o spokojne przeżycie wieczora wigilijnego i uszanowania cudzej własności.
 17. Solenizantom i jubilatom przekazuję najserdeczniejsze życzenia.
 18. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
  + Jan Mikuła l. 83 z Ujścia Jezuickiego
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­