1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. Jutro, w święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.
 3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 15.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. o godz. 8.00, 10.30, 15.00.
 5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Uczynię to w miesiącu lutym.
 6. W sobotę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi młodzież klasy III gimnazjum, a później Msza św. i spotkanie miesięczne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.
 8. Bóg zapłać Ryszardzie Gampe z Tarnowa i Sylwii i Grzegorzowi Kaczocha za ofiarę na elewację kościoła.
 9. Bóg zapłać sprzątającym kościół na święta mieszkańcom Biskupic i dekorującym kościół pani Renacie i nielicznej młodzieży z Gręboszowa. Bóg zapłać ofiarodawcą choinek i panu kościelnemu i organiście.
 10. W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcam do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.
 11. Rozpoczynam duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i porozmawiania. Razem z wami pragnę się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych:
  w poniedziałek od godz. 8.00 Karsy od P. Cabaj do P. Bigosów,
  we wtorek od godz. 8.00 Uście Jezuickie od Okręgu do szkoły,
  w środę od godz. 8.00 Ujście Jezuickie od Biskupic,
  w sobotę od godz. 8.00 Gręboszów Miłocin od P. Szczawińskiej.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 pogrzeb śp. Henryka Burzawy z Okręgu.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominam o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniam o pamięci, życzliwości i modlitwie.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­