1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.
  Przypominam:
  Droga Krzyżowa            w każdy piątek o godz. 16.30,
  Gorzkie Żale                  w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami. Na Gorzkich Żalach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego. Kazanie na Gorzkich Żalach będzie głosił ks. mgr lic. Dariusz Grochola z Dąbrowy Tarnowskiej.
 3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej
  trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 4. W środę o godz.16.30 różaniec, o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej, W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 5. W piątek po Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców III klasy Szkoły Podstawowej z naszej parafii.
 6. Ofiarę na ubezpieczenie i ogrzewanie kościoła złożyli:
  z Bieniaszowic – Czujowie,
  z Biskupic – Ruchwowie, Marian Gądek,Obartuchowie,Zenobia, Mieczysław Sobota,
  z Gręboszowa – Marcin, Julia Kaczówka,Marta, Janusz Sokół,Bugajscy,Beata, Bogusław Brożek, Sabina, Kazimierz Kuta, Stanisława Adamczyk, Knagowie, Henryk Gała, Stanisława Szczawińska, Władysław Barański, Szwancenberg, Dąbrosiowie, Rzeszutko, Maria Karaś, Danuta, Wiesław Lizak, Piwowarczyk, Zarzyccy, Stefania Adamczyk, Bernadeta Łoboda,
  z Kars – Hela Ćwiek, Bernadeta Szczygieł,Mieczysław Barabaś, Bożena, Mariusz Wolańscy, Janina Cira, Anna, Kazimierz Bojko, Dąbrosiowie, Ziemianowie, Bojkowie, Teresa, Edward Łoboda, pewna rodzina,
  z Lubiczka – Kosoniowie, Joanna Bochenek, Zofia Wolańska, Marek Grabiec, Maria, Kazimierz Kowal, Józefa, Józef Drewniany, Kochańczykowie, Grabiec,
  z Okręgu – Jan Deszcz, Partykowie, Kwietniowie,
  z Ujścia Jezuickiego – Stanisława, Franciszek Gądek, Ewa, Małgorzata Kowal, Bolesław Gruchała, Helena Nowak, Maria, Tadeusz Wielgus, Gorzelowie,
  z Woli Gręboszowskiej – Janina Borek, Jan Bigos, Halina, Jan Koziara, Paulina, Jan Kowynia, Józef Brzyś, Janina Oleś, Krystyna Gaweł, Zofia, Feliks Bigos,Anna, Władysław Muszalski,Piwowarczykowie,
  z Woli Żelichowskiej – Izabela, Adam Gaweł, Genowefa, Leon Szarek,
  z Zawierzbia – Anna Kowal, Krystyna, Kazimierz Zając, Misiaszkowie, Koziarowie, Teresa Łoboda, Sylwia, Łukasz Janowiec,
 7. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
   + Czesław Kaczmarczyk l.89 z Ujścia Jezuickiego
  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­