1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie.
 2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Mszę św. o godz. 8.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W środę godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi AK naszej parafii, a później Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Po nowennie spotkanie dzieci III klasy Szkoły Podstawowej przed rocznicą I komunii św.
 6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcam nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
 7. Bóg zapłać dzieciom za złożone dziś Wielkopostne skarbonki.
 8. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. płytę CD z filmem „Zmartwychwstały”, a dla dzieci „Mały Gość” można przeczytać co Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie? Jak zrobić latawiec?
 9. Bóg zapłać Krystynie i Aleksandrowi Diabełek z Chicago oraz Katarzynie i Marianowi Wojtaś za ofiarę na potrzeby parafii.
 10. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła:
  z Gręboszowa – Jolanta, Michał Misiaszek,
  z Woli Gręboszowskiej – pewna rodzina,
  z Woli Żelichowskiej – Zygmunt Janeczek.
 11. Odeszła do wieczności:
  + Zofia Turowska z domu Łoboda           l. 84
  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­