1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.
 2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
 3. Codziennie w tygodniu o godz. 17.30 różaniec.
 4. Od dziś w naszym kościele będą pełnić posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej Pan Tadeusz Adamczyk i Pan Jakub Sobota. Bardzo obydwom gratuluję i chętnie korzystajmy z ich posługi. Zachęcam chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. do korzystania z posługi szafarzy.
 5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
 6. W czwartek przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II gorąco was wszystkich zapraszam na godz. 18.00 na program słowno muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Gręboszowie poświęcony Ojcu św. i wszystkim mamą z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
 7. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. 13 maja mija sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci ? Jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich? Warto przeczytać.
 8. Modlitwą i życzliwością otaczam solenizantów i jubilatów tygodnia i zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła.
 9. Bóg zapłać Barbarze i Zdzisławowi Tokarskim z USA za ofiarę na potrzeby parafii.
 10. Ofiarę na ubezpieczenie i ogrzewanie kościoła złożyli:
  z Gręboszowa – Grażyna Gała, Trybulscy, 
 11. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności 
  + Lidia Gromba - l. 49 z Woli Gręboszowskiej pogrzeb jutro w Bolesławiu o godz. 14.30. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­