1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 2. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic dla Róż Żywego Różańca. 
 3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Zapraszam do licznego udziału dzieci , młodzież i wszystkich czcicieli Naszej Matki. Czas wakacji wykorzystajmy, aby częściej uczestniczyć w środowej nowennie.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca lipca. 
 5. W pierwszy czwartek Msza św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. 
 6. Spowiedź święta w I piątek od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.30. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy św. O adoracje proszę mieszkańców Ujścia Jezuickiego.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych udam się w piątek o godz. 8.00. 
 8. Zachęcam do czytania „ Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. dlaczego przynależność do loży masońskiej jest niemożliwa do pogodzenia z wiarą chrześcijańską? Dlaczego papież Franciszek mianuje coraz mniej kardynałów z Europy? O głębokich ranach, które dają błogosławione owoce. 
 9. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. 
 10. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła Dorocie i Rafałowi Bugajskim z USA, Marii i Henrykowi Deszcz z USA i pewnej rodzinie. 
 11. Diakon Piotr Łoboda organizuje wyjazd do Tuchowa na Wielki Odpust Tuchowski 8 lipca na Mszę św. o godz. 9.00. Koszt 15 zł. Wyjazd o godz. 6.40. 
 12. 10 lipca jak zwykle będziemy gościć pielgrzymów Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak ktoś mógłby to proszę przynieść jajka, ser biały, warzywa w przyszłą niedzielę między 14.00 a 16.00 do przedszkola.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­