1. Dziś w naszym kościele zakończenie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Porządek adoracji dziś:
    - od 9.00 do 10.00 - Karsy,
    - od 11.30 do 12.00  - dzieci,
    - od 12.00 do 13.00  - Lubiczko,
    - od 13.00 do 14.00  - Biskupice,
    - od 14.00 do 15.00  - Gręboszów.
  2. Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Wszystkim chorym życzę zdrowia i wiele cierpliwości w znoszeniu swego krzyża.
  3. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.30, 17.00.
  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek o godzinie 16.30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Zapraszam wszystkich czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego, a szczególnie przygotowujących się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  6. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – i tak będzie przez cały Wielki Post.
  7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  8. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy jak bronić dobrego imienia Polaków? Nasi skoczkowie o wierze. Zachęcam do czytania.
  9. Zwracam się serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki są do pobrania na stoliku.
  10. Bóg zapalać za ofiary na ogrzewanie kościoła:
    z Biskupic – Katarzyna Dąbroś, Zofia i Wiesław Wójtowicz, Kowal, Lojarowie, Landowscy,
    z Gręboszowa - Bożena i Benedykt Banach, Misiaszek Henryk, Bugajscy, Marzena i Mariusz Smoła, Halina i Stanisław Dąbroś, Helena i Józef Mosio, Smolikowie, Jan Bojko, Wanda Wojtaś, Liliana i Arkadiusz Rzeszutko, Marta i Janusz Sokół, Zarzyccy,
    z Kars - Anna i Tadeusz Sobota, Maria i Jan Kowal, Anna i Kazimierz Bojko, Bojkowie,
    z Lubiczka – Rozalia i Eugeniusz Grabiec, Maria i Kazimierz Kowal, Nowakowie, Maria i Henryk Wolańscy, Stanisław Pyrczak, Smolikowie, Józefa i Józef Drewniany, Anna i Zbigniew Kochańczyk, Barbara i Marek Kubisztal,
    z Okręgu – Wcisłowie,
    z Ujścia Jezuickiego - Kołodziejowie, Helena Nowak, Maria i Jerzy Jacek, Kowalowie, Barbara i Józef Woźniak, Dąbrosiowie, Łosowie,
    Maria i Krzysztof Szarek, Katarzyna i Jan Czupryna,
    z Woli Gręboszowskiej – Stanisław Żelazny, Piotr Kowynia, Józef Brzyś,
    z Woli Żelichowskiej – Leon Szarek Felicja i Roman Gądek, Krystyna Lizak, Bernadeta i Zdzisław Boduch,
    z Zawierzbia – Zającowie,
    z Bieniaszowic – Motykowie,