1. Środa Popielcowa wprowadziła nas w okres Wielkiego Postu. Dziś już I Niedziela Wielkopostna. Niech ten czas 40 dni wyrzeczenia, czas modlitwy, pokuty i jałmużny, wzbudzi w nas ducha szczerego nawrócenia. Pomocą w tym są nabożeństwa wielkopostne. Przypominam:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30,
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
  Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazanie na Gorzkich Żalach będzie głosił ks. mgr Krzysztof Franczak z Dąbrowy Tarnowskiej. 
 2. Składka w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje świąteczną. 
 3. W środę o godz. 16.30 różaniec, Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej. Zapraszam dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. 
 4. Ojciec Święty Franciszek podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska włączymy się w to dzieło poprzez post i Drogę Krzyżową celebrowaną w dniu 23 lutego br. 
 5. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła, prąd i potrzeby parafii:
  z Biskupic – Joanna i Tomasz Sobota, Marian Gądek, Zielińscy, Anna Sobota,
  z Gręboszowa – Julia Kaczówka, Leokadia Kiełbasa, Kłosowie, Janina Oleś, Władysław Barański, Halina Surman, Aniela Szwarcenberg,
  z Kars – Helena Ćwiek, Bernadeta Szczygieł, Banachowie, Justyna i Rafał Wierzbiccy,
  z Lubiczka – Jan Kopeć, Paweł Świętek, Władysława Grabiec, Aniela Dubiel, Marek Grabiec,
  z Okręgu – Białożytowie, Piątkowie, Wytrwałowie, Krzysztof Łoboda,
  z Ujścia Jezuickiego – Ewa i Małgorzata Kowal, Katarzyna i Marcin Janowiec, Czesław Kaczmarczyk, Regieccowie, Szumilasowie, Stanisław Gądek,
  z Woli Gręboszowskiej – Piątkowie, Borońcowie, Krystyna i Jan Romński, Janina Borek, Piwowarczykowie, Krystyna Gaweł, Stanisław Koziara,
  z Woli Żelichowskiej – Małgorzata Kądzielawa, Izabela i Adam Gaweł, Małgorzata i Zygmunt Koziara, Zuzanna Sobota,
  z Zawierzbia – Genowefa Sobota, Andrzej Sobota, Sylwia i Łukasz Janowiec,
 6. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką: „Gościem Niedzielnym” w którym przeczytamy o wielkim świętym O. Pio, że najważniejsza jest rodzina. Jest też Miłujcie się, Królowa Różańca, Apostolstwo Chorych, Mały Gość dla dzieci i inne.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­