Wielki Czwartek

Rocznica ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
W naszym Kościele o godz. 18.00 - Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa.
Od godz. 19.00 do godz. 20.00 Okręg.

Od godz. 20.00 do godz. 21.00 Biskupice i Zawierzbie.
W Wielki Piątek od godz. 16.00 - 17.00 - Lubiczko.
W Wielki Czwartek proszę o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne oraz za zmarłych kapłanów.

Wielki Piątek

Rocznica śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. - Najświętszej Ofiary ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
Komunia św. tylko w czasie wieczornych obrzędów.
O godz. 10.00 - Droga Krzyżowa dla dzieci, przedszkolaków i wszystkich, którzy nie mogą po południu brać udziału w świętych obrzędach.
O godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej: Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożne ucałowanie Krzyża podczas adoracji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św.). Bardzo proszę, aby wszyscy podeszli do krzyża zanim wyjdą z kościoła. W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana.
Po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, po której śpiewać będziemy Gorzkie Żale.
Porządek Adoracji przy Bożym Grobie:
godz. 19.00 - 20.00 - Karsy,
godz. 20.00 - 21.00 - Ujście Jezuickie,
godz. 21.00 - 22.00 - Gręboszów,
godz. 22.00 - 23.00 - Młodzież całej parafii

Wielka Sobota

Czas nadziei Zmartwychwstania. Od godz. 8.00 do godz. 9.00 adoracja mieszkańców Woli Gręboszowskiej. Od 9.00 do 12.00 co godzinę poświęcenie pokarmów w kościele. O godz. 10.00 adoracja dzieci.
O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty od poświęcenia ognia. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych proszę przynieść świece, na zakończenie liturgii Wielkiej Soboty Procesja Rezurekcyjna.
W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych aż do wieczornych obrzędów Wielkiej Soboty.
Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam do licznego udziału w Procesji Rezurekcyjnej.