A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)

 

  1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim naszym parafianom, gościom odwiedzającym bliskich, przyjaciołom i dobroczyńcom naszej parafii, dużo radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca na każdy dzień codzienności oraz obfitości Bożych łask na każdy dzień życia.
  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień świąt. Mszę św. o godzinie 8.00, 10.30. i ostatnia o godz. 12.00. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Dziękuję parafianom i gościom za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby naszej parafii.
  1. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Triduum Sacrum: paniom dekorującym nasz kościół: Paniom Renacie Stokłosa, Janinie Magiera, Danucie Zawodna, Panom Tadeuszowi Zawodnemu, Tadeuszowi Adamczykowi, Henrykowi Deszcz, wszystkim sprzątającym kościół, służbie liturgicznej, kantorkom śpiewającym psalmy, strażakom pełniącym wartę przy Grobie, panu kościelnemu i panu organiście, młodzieży prowadzącej adoracje, wszystkim mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy tak licznie uczestniczyli w adoracji, a szczególnie tym niewymienionym z nazwiska, którzy cichą modlitwą, ofiarą i cierpieniem pomagali nam wszystkim w przeżyciu wielkich tajemnic naszego Odkupienia składam serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o modlitewnej pamięci.
  1. Przez cały tydzień od wtorku codziennie o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego, w sobotę rano o godz. 8.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w tej nowennie.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Wszystkie dzieci, które miały skarbonki na Wielki Post proszę o przyniesienie ich w przyszłą niedzielę i złożenia swojego „daru serca” na pomoc potrzebującym. Bóg zapłać dzieciom za ich uczynek miłosierdzia.
  1. Bardzo cieszę się, że wielu z Was nawiedziło już cmentarz i mogiły swoich bliskich, proszę dziś nie zapomnieć o nich i pomodlić się za tych, którzy odeszli już do wieczności.
  1. Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy m.in.: ciekawy tekst nawróceni, nieznany bohater z czasów wojny, ciche szczęście – kamedułki za klauzurą.
  1. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie, prąd i ubezpieczenie kościoła: z Woli Gręboszowskiej – Paulina i Jan Kowynia,

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­