A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. Przeżywamy dziś święto Miłosierdzia Bożego.
  1. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!
  1. Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  1. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna Matki Bożej Gręboszowskiej.
  1. W sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Żabnie odbędzie się spotkanie Parafialnych Rad Synodalny z naszego dekanatu z księdzem biskupem Leszkiem Leszkiewiczem.
  1. Do Parafialnej Rady Synodalnej należą; ks. proboszcz, Władysław Deszcz, Marta Koziara, Mariusz Kaczówka, Stanisław Niemczura, Jan Kowal, Edward Grabiec, Krzysztof Kochanek, Jan Koziara, Jakub Sobota, Bogdan Bigos, Stanisław Rumas, Ryszard Bugajski, Tadeusz Adamczyk, Wiesław Wójtowicz, Natalia Koziara.
  2. Bóg zapłać dzieciom za złożone dziś Wielkopostne skarbonki.
  1. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy: co dokładnie znaczą te trzy słowa „Jezu ufam Tobie”, katastrofa smoleńska czy kiedyś poznamy prawdę. Jest też nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam do nabycia.
  1. Miesiąc kwiecień jest ostatnim miesiącem rozliczeń podatkowych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy nie rozliczyli się jeszcze z Urzędem Skarbowym, o przekazanie 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nasz gest będzie wymiernym wsparciem niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych, przebywających w hospicjach i innych potrzebujących, którym pomaga nasza diecezjalna Caritas. Wychodząc z kościoła możemy odebrać gotowy blankiet przelewu; można go także znaleźć na stronie internetowej Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.