1. Przeżywamy dziś święto Miłosierdzia Bożego.
  1. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!
  1. Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  1. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna Matki Bożej Gręboszowskiej.
  1. W sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Żabnie odbędzie się spotkanie Parafialnych Rad Synodalny z naszego dekanatu z księdzem biskupem Leszkiem Leszkiewiczem.
  1. Do Parafialnej Rady Synodalnej należą; ks. proboszcz, Władysław Deszcz, Marta Koziara, Mariusz Kaczówka, Stanisław Niemczura, Jan Kowal, Edward Grabiec, Krzysztof Kochanek, Jan Koziara, Jakub Sobota, Bogdan Bigos, Stanisław Rumas, Ryszard Bugajski, Tadeusz Adamczyk, Wiesław Wójtowicz, Natalia Koziara.
  2. Bóg zapłać dzieciom za złożone dziś Wielkopostne skarbonki.
  1. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy: co dokładnie znaczą te trzy słowa „Jezu ufam Tobie”, katastrofa smoleńska czy kiedyś poznamy prawdę. Jest też nowy „Promyczek Dobra” dla dzieci. Zachęcam do nabycia.
  1. Miesiąc kwiecień jest ostatnim miesiącem rozliczeń podatkowych. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy nie rozliczyli się jeszcze z Urzędem Skarbowym, o przekazanie 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nasz gest będzie wymiernym wsparciem niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych, przebywających w hospicjach i innych potrzebujących, którym pomaga nasza diecezjalna Caritas. Wychodząc z kościoła możemy odebrać gotowy blankiet przelewu; można go także znaleźć na stronie internetowej Caritas Diecezji Tarnowskiej.