A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  3. W środę o godz. 17.30 różaniec, a później Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej.
  4. W piątek o godz. 16.30 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. w tym roku w naszej parafii.
  5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. in. jeszcze Francja nie umarła, lista świętych przebojów, wyszedłem z grobu świadectwo. Zachęcam do czytania.
  7. Bardzo proszę, aby Ci którzy pamiętają Stefanie Łącką i mogliby coś o niej powiedzieć i przekazać do procesu beatyfikacyjnego, aby zgłosili się po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
  8. Chciałem bardzo podziękować Marszałkowi Województwa Małopolskiego Stanisławowi Sorysowi za dotację 20 000 zł. na pracę przy kościele. Panu Staroście Powiatu Dąbrowskiego Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za dotację 20 000 zł. na pracę przy kościele. Bardzo też dziękuję naszemu parafianinowi Bogdanowi Bigosowi Wice przewodniczącemu Rady Powiatu Dąbrowskiego za wszelką pomoc w uzyskaniu tych dotacji na prace przy kościele. Moi drodzy w tym roku będziemy kontynuować to co zrobiliśmy w ubiegłym roku w przedsionkach kościoła. Zbicie tyku z farby olejnej w całym kościele. Koszt tych prac to około 100 000 zł. Potrzeba jeszcze tylko własnego wkładu, którego jeszcze nie mamy, ale myślę, że w ciągu roku na składkach inwestycyjnych zbierzemy. Z góry o pomoc proszę i dziękuję.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­