A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
  2. Wczoraj w Tarnowie rozpoczęliśmy uroczyście V Synod Diecezji Tarnowskiej.
  3. W poniedziałek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  4. W środę 25 kwietnia, celebrujemy święto Marka Ewangelisty. O godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne zbiory i o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  5. W piątek o godz. 16.30 próba przed I komunią św. Obecność obowiązkowa.
  6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  7. Bóg zapłać Bronisławie Majka za ofiarę na potrzeby parafii.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy, czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele, czego nie wiemy o zbrodni Katyńskiej? W nowym „Mały Gościu Niedzielnym” jest szablon na laurkę dla mamy. Zachęcam do czytania.
  9. Jest już gotowa i oddana do użytku parafian łazienka z ubikacją. Można korzystać w razie potrzeby. Mieści się ona pod schodami przy wejściu głównym na plebanię.

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.