A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
 1. Dziś jest piąta niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.
 2. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.00 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 3. We wtorek po nabożeństwie majowym próba przed I komunią św.
 4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 5. W środę o godz. 9.00 spowiedź przed I komunii św..Zapraszam rodziców, chrzestnych i wszystkich, którzy pragną skorzystać przed I piątkiem. Po majówce w środę spotkanie DSM i chórku.
 6. W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny. Msze Święte będą o godz. 8.00, 11.00 w czasie której będziemy obchodzić I Komunii św. i po południu o godz. 15.00. Bardzo proszę na Mszy św. I komunijnej nie zajmować miejsca w ławkach w środku kościoła tylko w nawach.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę i pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś wieczorem od godz. 16.30. W pierwszy piątek nabożeństwo majowe przed Mszą Świętą wieczorną. Składka na tacę zostanie przekazana na potrzeby misyjne.
 9. W pierwszy I piątek na spotkanie przed przejęciem Sakramentu Bierzmowania zapraszam młodzież II klasy gimnazjum i VI i VII szkoły podstawowej.
 10.  Z posługą sakramentalną do chorych udam się w piątek o godz. 8.00.
 11.  W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Zawierzbia.
 12.  W sobotę Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec.
 13.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. in. o nowej polskiej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej, więcej światła, bez terapii szokowej. Jest też „Mały Gość” i „Promyczek Dobra”. Zachęcam do czytania.
 14.  Bóg zapłać Marii i Lesławowi Nagórzańskim za prace na rzecz parafii.
 15.  Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na potrzeby parafii.
 16.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy: I przy straży mieszkańców Kars (Gręboszowa), II przy Gminie mieszkańców Okręgu (Lubiczka), III przy aptece mieszkańców Woli Gręboszowskiej (Ujścia Jezuickiego), IV przy przedszkolu mieszkańców Zawierzbia (Biskupic).

 

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­