A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. Dziś jest piąta niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.
  2. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.00 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
  3. We wtorek po nabożeństwie majowym próba przed I komunią św.
  4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  5. W środę o godz. 9.00 spowiedź przed I komunii św..Zapraszam rodziców, chrzestnych i wszystkich, którzy pragną skorzystać przed I piątkiem. Po majówce w środę spotkanie DSM i chórku.
  6. W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie świąteczny. Msze Święte będą o godz. 8.00, 11.00 w czasie której będziemy obchodzić I Komunii św. i po południu o godz. 15.00. Bardzo proszę na Mszy św. I komunijnej nie zajmować miejsca w ławkach w środku kościoła tylko w nawach.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę i pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś wieczorem od godz. 16.30. W pierwszy piątek nabożeństwo majowe przed Mszą Świętą wieczorną. Składka na tacę zostanie przekazana na potrzeby misyjne.
  9. W pierwszy I piątek na spotkanie przed przejęciem Sakramentu Bierzmowania zapraszam młodzież II klasy gimnazjum i VI i VII szkoły podstawowej.
  10.  Z posługą sakramentalną do chorych udam się w piątek o godz. 8.00.
  11.  W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu o godz. 15.00 o adoracje proszę mieszkańców Zawierzbia.
  12.  W sobotę Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec.
  13.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy m. in. o nowej polskiej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej, więcej światła, bez terapii szokowej. Jest też „Mały Gość” i „Promyczek Dobra”. Zachęcam do czytania.
  14.  Bóg zapłać Marii i Lesławowi Nagórzańskim za prace na rzecz parafii.
  15.  Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na potrzeby parafii.
  16.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy: I przy straży mieszkańców Kars (Gręboszowa), II przy Gminie mieszkańców Okręgu (Lubiczka), III przy aptece mieszkańców Woli Gręboszowskiej (Ujścia Jezuickiego), IV przy przedszkolu mieszkańców Zawierzbia (Biskupic).

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.