A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18.00 na które wszystkich gorąco zapraszam, a w niedzielę godz. 15.00.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 w Woli Żelichowskiej rozpocznie się Gminne Święto Strażaków.
  3. Od jutrzejszego poniedziałku, 7 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  4. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę przezywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  6. Bóg zapłać rodzicom dzieci I komunijnych za dary dla kościoła.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego", w którym przeczytamy: Alfie jeden z nas, znani i lubiani o Pierwszej Komunii św., tajemnice sanktuarium na Jasnej Górze. Jest też nowy „Promyczek Dobra” z ciekawym upominkiem.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy: I przy straży mieszkańców Kars (Gręboszowa), II przy Gminie mieszkańców Okręgu (Lubiczka), III przy aptece mieszkańców Woli Gręboszowskiej (Ujścia Jezuickiego), IV przy przedszkolu mieszkańców Zawierzbia (Biskupic).
  9.  Bóg zapłać Julii Kaczówka i P. Cabaj za ofiarę na kościół.

Ewangelia na dziś

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.