A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy.
  2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszam. Chciejmy znaleźć czas, aby spotkać się ze swoją Matką.
  3. W poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu, w czwartek, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w sobotę otrzymają święcenia kapłańskie.
  5. W piątek po nabożeństwie majowym o godz. 19.00 spotkanie Synodalnej Rady Parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy i składka na potrzeby parafii.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Gościa Niedzielnego" w którym przeczytamy m. in. że Bóg kocha również grzeszników, o ulubionych kościołach dziennikarzy „Gościa”, ile zarabiają polscy i europejscy posłowie? Jest też „Żyjmy Ewangelią” i nowy „Mały Gość”, a w nim jak zostać mistrzem, o latających rybach.
  8. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę na kościół.
  9.  Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Jan Zaród pochodzący z Gręboszowa, a zmarł w Kanadzie.
    Polećmy go miłosierdziu Bożemu ....

Ewangelia na dziś

• Wtorek 2018-09-25, 25. tydz. zwykły
    Łk 8,19-21
    Przyszli do Jezusa Jego matka i bracia, lecz nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: „Twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą”. Lecz On im odpowiedział: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”.