A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie (J 5,40)
Nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
Uderzysz w skałę, a wypłynie z niej woda, i lud zaspokoi swe pragnienie (Wj 17,6b)
Dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione (Ez 47,9c)
Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce (Jr 11,20a)
U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach (Dn 9,7a)
Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją (Jr 17,7)
  1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  2. W środę o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego od godz. 16.30. Gorąco zachęcam do licznego udziału dzieci i młodzież, aby Matce Bożej polecić swój czas wakacji.
  3. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne i przedszkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły i przedszkola, zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00.
  4. W piątek o godz. 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Synodalnej na plebanii.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.
  6. Za tydzień składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  7. W przyszłą niedzielę odpust w Niedomicach, Borusowej i uroczysta Msza św. Jubileuszowa 120 – lecia Fundacji Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieniaszowicach o godz. 12.00.
  8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha, ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny” w którym jest mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji.
  9. Bóg zapłać Helenie i Ryszardowi Bugajskim za ofiarę na Kościół.