1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
  1. W środę 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.
    O godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi AK naszej parafii, później Msza św. i nowenna. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  1. W piątek świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 8.00, 10.30, 18.00. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  1. Tak jak Rada Parafialna ustaliła, jak w ubiegłym latach przejdą po naszych domach przedstawiciele parafii i zbiorą na listę ofiary za pracę P. Kościelnego i P. Grabarza i panią sprzątającą kościół. Z każdego domu ofiara wynosi 50 zł. na cały rok. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  1. Zachęcam do czytania „ Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy m. in. jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem ?
    Odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa.
  1. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny.
  1. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2018 w szczególnym roku dwóch jubileuszy: 125 lat od przybycia redemptorystów do Tuchowa i 100. lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów o. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.
  1. Od 1 lipca do 15 lipca ks. mgr Mateusz Migacz będzie tymczasowym administratorem parafii Gręboszów. Wszelkie sprawy proszę w tym czasie związane z kancelarią parafialną i duszpasterstwem z nim załatwiać.
  1. "Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na 81 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, w dniach 1-2 lipca br. Centralna Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika będzie 2 lipca, o godz. 12.00. Nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty są także zaproszeni do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, 5 lipca, o godz. 9.00, w ramach Odpustu Tuchowskiego."
  1. „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa” to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2018 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz będą transmitowały Msze św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywało relacje z pielgrzymki.
    Koszt uczestnictwa w PPT nie uległ zmianie i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. III gimnazjum włącznie tylko 20 zł resztę dopłaca Caritas (gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł).
    Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki www. http://pielgrzvmkatarnowska.pl
    SPOTKANIE PRZED PIELGRZYMKOWE
    Odbędzie się:
    04 sierpnia (sobota) o godz. 18.30, w kościele Marii Magdaleny w Szczucinie,
    05 sierpnia (niedziela) o godz. 19.00, w auli Domu Parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej.