1. Dzisiaj kończy się oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 2. Gdyby nie dzisiejsza niedziela, 25 stycznia w liturgii obchodzilibyśmy święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła. Wspominając to święto, na pierwszym miejscu prosimy o łaskę Pana, aby również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.
 3. Dziś o godz. 16.00 młodzież i dzieci naszej parafii przestawią jasełka na, które wszystkich serdecznie zapraszają.
 4. W środę o godz. 17.00 Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli MB do wspólnej modlitwy.
 5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  26 I – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, znani z listów Apostoła Narodów, biskupi, obaj ponieśli śmierć męczeńską (wspomnienie obowiązkowe);
  27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup, reformator zakonu marianów, do którego sam wstąpił, ułożył nowe konstytucje i został jego generałem, dzięki czemu uratował to Zgromadzenie od zagłady; powołał także Zgromadzenie Sióstr Ubogich Niepokalanego Poczęcia NMP, które szybko rozprzestrzeniło się na Litwie i w Ameryce; (wspomnienie obowiązkowe);
  28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, wybitny uczony, twórca systemy filozoficznego i teologicznego, zwanego tomizmem, patronem wszystkich uniwersytetów i szkół katolickich (wspomnienie obowiązkowe).
  29 I – bł. Bolesława Lament (1862-1946), założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
  31 I – św. Jan Bosco (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
 1. Bóg zapłać Ewelinie Bochenek i Łukaszowi Skowronowi za ofiarę na potrzeby kościoła i wszystkim dziś składającym ofiary. Bóg zapłać Alicji i Bogusławowi Bigos za ofiarę na odnowienie ławki w kościele. Składam wielkie Bóg zapłać wszystkim rodziną za miłe przyjęcie mnie po kolędzie i za składane ofiary. Część tych ofiar przeznaczam na sedilia w prezbiterium.
 2. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać m.in. ciekawy artykuł o rodzicach chrzestnych, czy Izrael przetrwa, co drożej , a co taniej w nowym roku, o samochodzie na wtyczkę.
 3. Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności: + Anna Chwałek - l.88 -  z Okręgu


Dobry Jezu a nasz Panie,

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­