1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu – czas rozważania Męki Pana Jezusa. Niech czynny udział w nabożeństwach wielkopostnych pomoże nam dobrze przygotować się na Święta Wielkanocne.
 2. Przypominam, że w naszym kościele są odprawiane następujące nabożeństwa wielkopostne:
  - Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.30, 
  - Gorzkie Żale  - w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  - Koronka do Miłosierdzia Bożego jest śpiewana 15 minut przed Drogą Krzyżową i Gorzkimi Żalami.
 3. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce trwa akcja: „Kościół w Polsce pomaga misjonarzom” - dlatego po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na pomoc ludziom wśród, których pracują Polscy misjonarze.
 4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 5. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.
 6. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy kolejny wielkopostny odcinek, czyli omówienie kolejnego zmartwienia Pana Boga, artykuł o tym jak wybiera się w Episkopacie przewodniczącego. Jest też „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 7. Można już nabywać baranki i paschaliki świąteczne. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składaj zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła ze stolika możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%.
 8. Bóg zapłać dwom osobą za ofiarę na odnowienie dwóch ławek w kościele. Zakończyliśmy odnawianie wszystkich ławek w kościele. Ławki te zostały wykonane przez P. Nowaka z Otfinowa 15 II 1961 roku. Teraz zostały odnowione przez P. Tadeusza Zawodnego z Gręboszowa.
 9. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła:
  z Gręboszowa – Łatowie,Bernadeta i Piotr Łoboda, Józef Mosio, Henryk Deszcz, Danuta i Tadeusz Zawodny, Zofia Szabla, Halina i Stanisław Dąbroś, Danuta i Stanisław Gaweł,
  z Biskupic – Anna Sobota, Barbara Dymon,
  z Woli Żelichowskiej – Marta i Dariusz Sęk, 
  z Okręgu – Maria i Mieczysław Flak, Maria i Wiesław Piątek, 
  z Zawierzbia – Anna i Józef Kowal, Grażyna i Leszek Łoboda, Zającowie Witesowie, 
  z Woli Gręboszowskiej – Anna, Władysław Muszalscy, Stanisław Koziara, Helena i Roman Romańscy, Józef Brzyś, Maria i Mieczysław Janowiec, Kars – Borońcowie, Stanisław Bochenek, Maria Trela, Marian Gaweł,
  z Lubiczka – Paweł Świętek, Adolf Karaś, Agnieszka i Kazimierz Szczepańscy, 
  z Ujścia Jezuickiego – Elżbieta i Józef Kapusta, Natalia i Tadeusz Skalak.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­