1. W kolejną, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprasza nas do trwania na Jego Krzyżowej Drodze, zaprasza nas do nawrócenia i odnalezienia pełnej komunii z Nim, aby owocnie uczestniczyć w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania. Wielki Post to sprzyjająca okazja do dokonania głębokiej rewizji życia. Może warto, aby każdy z nas odpowiedział sobie na kilka pytań: Jak przyjmuję Chrystusowe wezwanie do nawrócenia w tym Wielkim Poście? Jak głębokich przemian w swoim życiu już dokonałem? A może zmarnowałem minione tygodnie?
 2. Powagę Wielkiego Postu przerywa na chwilę dzisiejsza niedziela, którą nazywamy „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.
 3. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu i uznania, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni. Będzie wystawiony kosz w kościele i w sklepach, gdzie będziemy mogli składać dary dla potrzebujących.
 4. W tym tygodniu, w środę, 25 marca, jeszcze jedna uroczystość – Zwiastowanie Pańskie. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. i nowennie o godz. 17.00 i do przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: 
  Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00.
  - Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
 6. W piątek na Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych.
 7. W sobotę o godz. 12.30 spotkanie DSM.
 8. W przyszłą niedzielę składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne, z których ofiara przeznaczona jest na Caritas.
 10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wywiad z abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Episkopatu Polski, znajdziemy kolejne zmartwienie Pana Boga-łakomstwo, jest też poradnik na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Jest też „Mały Gość”, w którym przeczytamy co znajdziemy na Całunie Turyńskim i „Promyczek Dobra” dla dzieci.
 11. Bóg zapłać Państwu Danucie i Eugeniuszowi Sucharskim, którzy przekazali wspaniały paschał wykonany z wosku dla kościoła parafialnego w Gręboszowie.
 12. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła:
  z Zapasternicza - Zofia Rodak,
  z Biskupic - Buczyńscy, 
  z Kars - Janina Cabaj,
  z Gręboszowa - Rumasowie, 
  z Zawierzbia - Teresa i Józef Łoboda,
 13. Bóg zapłać młodzieży za prace wykonane na rzecz kościoła.
 14. Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności:
  + Genowefa Kozaka  - l.82 z Biskupic

  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu 

  Dobry Jezu a nasz Panie…

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­