1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
  Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  - Droga Krzyżowa - w piątek o godz. 17.30,
  - Gorzkie Żale - w niedzielę o godz. 15.00.
  - Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i w niedzielę 15 minut przed nabożeństwem.
 2. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Gręboszowskiej o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich, do wspólnej modlitwy o dobre owoce parafialnych rekolekcji.
 4. W czwartek o godz. 18.00 dzieci z naszej szkoły przedstawią program o Słudze Bożym Janie Pawle Wielkim. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy o jego szybką kanonizację. Cztery lata temu (2 kwietnia 2005) z wielkim bólem żegnaliśmy umierającego Ojca Świętego Jana Pawła II. Ciągle pamiętając o nim, odczuwamy wewnętrzną potrzebę podążania jego drogą. Nawet jego śmierć była wzruszającą i głęboką katechezą o prawdziwej miłości: Boga do człowieka i człowieka do Boga. Przede wszystkim powinniśmy realizować jego duchowy testament i naśladować go w całkowitym oddaniu się Bogu i braciom. Nie traćmy z oczu tego urzekającego wzoru chrześcijańskiego życia, a w Słudze Bożym Janie Pawle II upatrujmy skutecznego orędownika w Niebie na nasze trudne czasy.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca kwietnia. W pierwszy piątek o godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych, aby ich przygotować duchowo na zbliżające się święta. Proszę o ich zgłaszanie w zakrystii. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego sakramentu. Zachęcam do adoracji.
 6. Jest już w kościele wystawiony kosz na dary dla potrzebujących. 
  Proszę o składanie produktów żywnościowych. 
  Zachęcamy do nabywania paschalików wielkanocnych.
 7. W sobotę od godz. 8.00 sprzątanie kościoła. Zapraszam rodziny z Woli Gręboszowskiej od P. Wilczkowskich do Franciszka Kowala i te rodziny z Woli Gręboszowskiej, które jeszcze nie były.
 8. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie DSM.
 9. Od przyszłej soboty rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. profesor z Adam Solak z Warszawy. Zapraszam wszystkich na rozpoczęcie rekolekcji w sobotę na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nauka dla młodzieży. Zapraszam młodzież uczącą się od gimnazjum, młodzież studiującą, pracującą tę młodszą i starszą. 
  W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. i nauka dla wszystkich, o godz. 10.30 dla młodzieży, o 12.00 dla dzieci. Na tej Mszy św. poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła. Zapraszam wszystkie dzieci z palmami, po Mszy rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z nauką i później Msza św. Bardzo proszę do wieczornej modlitwy dodać jedno Zdrowaś Maryjo o dobre owoce naszych parafialnych rekolekcji i za rekolekcjonistę.
 10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.: kolejny odcinek cyklu „Zmartwienia Pana Boga”, tym razem o gniewie, relacje z papieskiej pielgrzymki do Afryki, o czasie na zmiany. Zachęcam do zakupienia.
 12. Dzięki za ofiary na ogrzewanie kościoła: 
  z Gręboszowa – Świętkowie, 
  z Woli Gręboszowskiej – Władysława Huczek, 
  z Kars – Zawodowie, Wojciech Woźniak,
 13. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­